Tanden.cz


Aktuálně z domova


One Man Show - Peter Mouritsen

[11.12.2012]

Dne 11.12. jsem měl tu čest se zúčastnit velmi kvalitně připravené akce pod názvem: 
"Coaches INSPIRATION´s  Tour 2012". Když hlavním pořadatelem byla lektorská rada TMK ČBaS ve spolupráci s JBaS a TJ Sokol Veselý Jehnice.

Tento praktický seminář pro trenéry badmintonu byl pod přímým vedením Petera Mouritsena z Dánska jako hlavního školitele a trenéra v doprovodu Mgr. Tomasze Mendreka coby pomocného školitele a trenéra. Dvacítka českých a slovenských trenérů a zájemců o ukázku Dánské badmintonové školy si v jednodenním trenérském semináři vyslechla metody dánského trenéra a jeho zkušenosti přímo z praxe. Dopolední část, která byla rozdělená na čistě teoretickou a následně praktickou na kurtu se Peter Mouritsen zaměřil na mládež ve věkové skupině U7 až U13. Všichni trenéři měli možnost se dopoledne sami účastnit se svým badmintonovým vybavením praktických nácviků pro děti do 13 let. Vedle svých znalostí pro dotazy využili i průběžných překladů z angličtiny Tomasze Mendreka. Peter Mouritsen vysvětloval své dlouholeté zkušenosti a konfrontoval je s našími zkušenostmi. Prakticky potom vše ukazoval do detailů s raketou.

Po obědě nastoupila na kurt vybraná skupinka do 19 let a přímo s Peterem nacvičovala metodiku výuky speciálních badmintonových úderů.

Celotýdenní akce "Coaches INSPIRATION´s Tour 2012" má svoji šňuru, když začala v Praze, v pondělí byla v Českém Krumlově, v úterý v Brně, středa je určena Přerovu, čtvrtek pokračuje v Hradci Králové a konečně pátek Plzni.

Závěrem bych chtěl poděkovat lektorské radě ČBAS za to, že jsem se mohl zúčastnit této mimořádné akce a rozšířit své znalosti z trénování mládeže.

Autor: Jiří Dinga
Zdroj: Jiří Dinga

Nákupní košík


Máte vybráno zboží celkem: 0 ks
Celkova cena zboží: 0,- Kč
(cena včetně DPH)

Vyhledat