Tanden.cz


Zdraví


Horká novinka: Oblíbená hudba ukáže povahu člověka!

[19.03.2009]

"Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi?"

pravil zakladatel československého státu Tomáš G. Masaryk. V současnosti by se toto heslo dalo parafrázovat na "Řekni mi, co posloucháš, a já ti řeknu, jaký jsi?" Vědci ze Skotska se totiž podívali na zoubek souvislostem mezi hudebním vkusem a lidskou povahou.


Multivitamínové přípravky jsou bezcenné

[18.03.2009]
Nová studie amerických vědců prokazuje, že dlouhodobé užívání průmyslově vyráběných multivitamínů nemá na zdraví člověka vůbec žádný vliv a v některých případech působí vyloženě škodlivě. Vědci doporučují: Jezte opravdové jídlo s vitamíny, a ne tablety!

Marihuana a paměť

[18.03.2009]
A to s sebou nese dost podstatná zdravotní rizika. Řada studií prokázala, že pravidelní kuřáci marihuany jsou na štíru s pozorností, s pamětí a vůbec s procesem myšlení.

Proč potřebujeme relaxovat?

[26.02.2009]
Centrální nervový systém je jakýmsi velínem lidského těla. Vlivy, které se podílejí na jeho dobrém či špatném fungování, se proto projevují prakticky ve všem, čím se člověk zabývá. Jedním z nejčastějších problémů, jemuž čelí hlavně lidé ve vyspělých společnostech zejména na severní polokouli, je stres.
Sirtuiny a resveratrol Aneb proč červené víno prodlužuje život

[26.12.2008]

Sirtuiny a resveratrol

Aneb proč červené víno prodlužuje život

Červené víno obsahuje polyfenolickou sloučeninu resveratrol, která prudce zvyšuje aktivitu genů pro tzv. sirtuiny zodpovědné za prodloužení bezchybné funkce buněk. Ve víně se tedy nevyplatí hledat jen pravdu ale i dlouhověkost. Je až s podivem, že pozitivní účinek vína úzce souvisí i se starým českým příslovím "Jez dopolosyta, pij dopolopita, vyjdou ti naplno léta."

Jak bojovat se stresem?

[27.02.2008]
Mít strach patří do slovníku dětí, a oni se přesto nebojí tohle slovo požít. Není to projev nezralosti či slabosti, ale poctivosti. Děti nikdy neřeknou, že ? cítí úzkost ze strašidla? nebo že je ?hřmění stresuje?. Radji si přiznají, že nemohou svět kontrolovat, a pochopí, že výsledná úzkost pramenící z tohoto poznání je obyčejný STRACH. Aby se naučily, jak si se strachem lépe poradit,...

Pozor na ústa

[18.02.2008]

Pozor na ústa

Když už jste takový šílenec, že pořád ještě kouříte, alespoň cigarety občas prokládejte aspirinem. Kuřáci, kteří denně pozřou nesteroidní protizánětlivý lék jako aspirin nebo ibuprofen, mohou ...


V�pis: 1-10 z 22

[01] [02] [03]

Nákupní košík


Máte vybráno zboží celkem: 0 ks
Celkova cena zboží: 0,- Kč
(cena včetně DPH)

Vyhledat