Tanden.cz


Aktuálně ze světa


Bronzová adventní neděle v Budapešti

[05.12.2010]
Klimatické podmínky v pátek 3.12. při cestě na mezinárodní turnaj nebyly jednoduché. Za normálních okolností bychom to vzdali, ale vzpomínka na loňskou Budapešť, kde naši hráči vyhráli byla mnohem silnější než strach z nějakých rozmarů počasí. Především nutno říci, že oproti loňsku všichni naši hráči již startovali o jednu věkovou kategorii výše a byli v ní nejmladšími účastníky. Nováčky na tomto turnaji byli Honzík Blažek v kategorii U9 a Eliška Paukertová v U13.

Na úvodní fotografii je druhá zleva stříbrná Kačka Stehlíková při slavnostním ceremoniálu

Maďarští partneři připravili tentokrát pouze jeden dvoudenní turnaj na který se sjeli mimo padesáti domácích hráčů a hráček ještě špičky z Chorvatska a Slovenska. Česká republika měla zastoupení hráčů z našeho a oddílu Hamr Praha.Víkendový turnaj začal v sobotu krátce po obědě soutěží kategorií U9 a U13. V U9 bojoval Honzík Blažek, který s přehledem vyhrál svoji základní skupinu a ztroskotal až v semifinále na Borisu Karpjakovi ze Záhřebu.Tímto úspěchem začal náš bronzový víkend.Do sobotní části turnaje kategorie U13 zasáhli ještě Eliška Paukertová a pro rozehrání před jejich vlastní nedělní kategorií U11 Adam Chrobák a Kateřina Stehlíková. Eliška zůstala těsně jako oba další těsně před postupem ze skupiny. Adam hrál čtyřhru s Maďarem Bélou Krauszem a Kačka s Eliškou. Oba páry vybojovali po jednom dalším bronzu. Sobotní část turnaje pro všechny děti skončila v deset hodin večer.Neděle měla být dnem do které jsme vkládali největší naděje na zisk medailí. V tento den startovaly dvě kategorie U11 a U15. Ve svých královských disciplínách dvouhrách a mixu nastupovali Adam s Kačkou. Honzík doplnil čtyřhrovou dvojici našich kluků. Kačka i Adam rozehráli své badmintonové partie bravurně když poráželi své soupeře poměrně hladce. Po postupu ze skupiny oba narazili při cestě do finále na ?maďarská esa v rukávu?. Maďarská jednička v kategorii U11 i U13 Reka Madarasz (maďarský žebříček dívek U11 zde) dala stopku Kačce a Adamovi pro změnu zase Zoltán Pánczél(č.2 v Maďarsku)(maďarský žebříček chlapců U11 zde). Účast i dalších místních hvězd přinesla oběma našim krásná třetí místa ve dvouhrách. Bronzové žně doplnili Adam Chrobák s Honzíkem Blažkem ve čtyřhře chlapců, Kačka Stehlíková s Adamem Chrobákem v mixu a největšího stříbrného úspěchu dosáhla Kačka ve čtyřhře dívek s místní kolegyní.

 Fotogalerii z Mikulášského víkendu najdete zde.V závěrečném statistickém hodnocení jsme z Budapešti dovezli jednu stříbrnou, devět bronzových medailí a mnoho cenných zkušeností pro další sportovní růst našich dětí.
Autor: Jiří Dinga
Zdroj: Jiří Dinga

Nákupní košík


Máte vybráno zboží celkem: 0 ks
Celkova cena zboží: 0,- Kč
(cena včetně DPH)

Vyhledat