Tanden.cz


Aktuálně ze světa


ZÁPISNÍK PO CESTĚ KATALÁNSKEM Díl 8

[27.05.2008]

DEN OSMÝ

23.4.2008

Příjemné události také musí jednou skončit. Poslední den na Albergue se mi hned po ránu vybavovaly zážitky z včerejška. Byla to opravdu krátká noc na to abych mohl jen tak zapomenout. Někdo vstával a někdo ani nešel spát. Věci už jsme měli sbalené a proto zbýval čas jen na protření očí, hygienu a kvapné oblékání, protože sraz byl v recepci už o půl šesté ráno. Po ránu mi nikdy není moc do řeči a zvláště před rychlým přesunem spící Gironou na autobusové nádraží. Ještě vyzvedáváme balíčky s muffiny, čokoládami a dalšími potravinami ze skladu. Nemusíme kupodivu na nikoho čekat, asi se všichni těší zase domů, do svých starých zajetých kolejí. Obtěžkáni zavazadly se loučíme s recepční a vyrážíme do ulic.

Míjíme prázdné stánky trhovců na mostě připravené na svátek svatého Jiřího. Cesta je jednoduchá a loučí se s námi už jen semafory v nové části Girony. Autobus odjíždí v šest a my nemusíme nikterak spěchat a ani dlouho čekat. Na stanovišti čeká pouze pár lidí od pohledu letecký personál.
Příjezd na letiště a vstup do haly probíhá hladce. Načínáme Alberguevské balíčky jídla a stavíme se do fronty na odbavení. První zádrhel na cestě zpět je na světě při převažování zavazadel. Zjišťujeme, že jsme někteří přibrali na váze, tedy lépe řečeno naše zavazadla a už se rozdělujeme o váhu s ostatními. Nikomu se moc nechce připlácet za větší váhu. Nakonec jsme všichni prolezli a v pohodě jdeme do letadla. Odlet v osm hodin se blíží. Sedáme si všichni téměř ve stejné kombinaci jako jsme přiletěli do Girony.
Začíná stejná instruktáž letušek a stewardů o bezpečnosti při případné havárii, ale někteří už spíše spí než sleduji tento rituál. Nádherným počasím se s námi loučí Katalánsko a letadlo opouští runway. Let nad mořem, přímořskou částí Francie, Alpami a v konečné fázi Jižní Moravou je velmi příjemný. Brno se blíží, letadlo klesá a rychle dosedá na přistávací plochu. Všichni cestující spontánním potleskem děkují posádce za hladké přistání. Tak jsme 90 km od domova a zpět na české půdě.S myšlenkami v Lanškrouně čekám na svá zavazadla stejně jako ostatní a přemýšlím jak se co nejrychleji dostaneme domů. V hale ještě kupujeme lístky na autobus, loučíme se s těmi šťastnějšími pro které přijeli známí až do Brna. Český přesun začíná kombinací autobusem na vlakové nádraží v Brně a pak už jen čekáme na ten správný mírně zpožděný vlak.

Cesta pokračuje ještě vzpomínkami na prožité dny v Katalánsku. A co po ní zůstalo: krásný zážitek, 3000 fotografií, dvě hodiny videa a tento badmintonový zápisník, který právě končí.

Poslední den již nikdo neměl moc náladu na focení a proto níže najdete fotogalerii několika snímků, které připomínají zážitky.


Fotografie Pavel Fišer, Lucie Kopecká a Jiří Smejkal
Autor: Jiří Dinga
Zdroj: Jiří Dinga

Nákupní košík


Máte vybráno zboží celkem: 0 ks
Celkova cena zboží: 0,- Kč
(cena včetně DPH)

Vyhledat