Tanden.cz


Aktuálně ze světa


Proton Malaysia Open Super Series

[21.01.2008]
Šok pro pořadatele - všechny čtyři čínské jedničky světového žebříčku se z turnaje odhlásili. Řečeno s Hamletem, je cosi prohnilého v království čínském. Ale tato krásná hra si poradí i bez čínských hráčů - ostatní hráči předvádějí neméně pěkné výkony...
Jenže někdo předvádí výkony "hezčí" než jiný; řečeno moderní řečí "vítězství" je sexy. Hye Youn Hwang (Korea) byla dnes nejkrásnější hráčkou turnaje - po výsledku 21:14 a 21:17 vyřadila druhou nasazenou Ning Zhang (Čína). V očekávaném střetu dvou Evropanek první světové desítky zvítězila přeci jen hezčí Tine Rasmussen (Dánsko) nad Huaiwen Xu (7., Německo) 17:21, 21:16 a 21:8; zde je nutné zdůraznit, že i kdyby Tine prohrála, pro mě bude vždy hezčí.

system image

Ale krása není vše. Důležitá je také inteligence. Oba nejvýše nasazení hráči ve dvouhře mužů inteligenci prokázali, velmi chytře neplýtvali se silami a vyhráli o těch potřebných několik bodů - Chong Wei Lee (1., Malajsie) 21:17 a 21:16, Chunlai Bao (2., Čína) 21:14 a 21:13. Ideální vstup do turnaje. Trápil se naopak Taufik Hidayat (6., Indonésie), Sung Hwan Park (Korea) byl jen dva míčky od výhry nad legendou, ale Taufik ukázal, proč je legendární a vyhrál 15:21, 22:20 a 21:16; zde je nutné zdůraznit, že i kdyby Taufik prohrál, pro mě bude vždy geniální.

system image


Také elegance je pěkná věc; což platí doslova. Ve čtyřhře žen se všech osm favorizovaných párů s elegancí fretky z obrazu Dáma s hranostajem, prošly do druhého kola; zde je nutné uvést na pravou míru pětisetletý omyl, na jmenovaném obraze Leonarda da Vinci se v dlaních dámy nenachází hranostaj, nýbrž právě fretka.

Zato ve čtyřhře mužů došlo, jako již tradičně, na sílu a heslo "co nejde silou, jde ještě větší silou!. Nasazené jedničky (domácí Kien Keat Koo - Boon Heong Tan) i nasazené dvojky (Indonésané Markis Kido - Hendra Setiawan) si cestu klestily na tři sety, naproti tomu Haifeng Fu - Yun Cai (3., Čína) vyslali první varování, vyhráli hladce 21:10 a 21:15.


system image­

A pochopitelným základem je ohled na nejkrásnější polovinu lidstva. Přesto se dnes ve smíšené čtyřhře našla řada nezdvořáků, kteří do dívek klidně smečovali, jak jim to jen jejich síly a nevychovanost dovolily. Ale dívky se již umí bránit - leckterá světová mixerka umí smeč vybrat tak, že se i ti nejsilnější smečaři-drzouni jen podivují. Abych splnil informační povinnost, uvádím, že všechny favorizované páry postoupily do druhého kola; bohužel pro jazyky všech badmintonových žurnalistů světa, postoupil i thajský pár Songphon Anugritayawon - Kunchala Voravichitchaikul.

­
Zdroj: ČBAS

Nákupní košík


Máte vybráno zboží celkem: 0 ks
Celkova cena zboží: 0,- Kč
(cena včetně DPH)

Vyhledat